PUTOVNÍ VÝSTAVA 

Ester Havlová...

...je považována především za fotografku architektury, historické i moderní. Při své práci spolupracuje úzce s architekty (například s Romanem Kouckým, Markétou Cajthamlovou, Janem Šépkou, Petrem Hájkem), historiky umění a architektury (Zdeňkem Lukešem, Rostislavem Šváchou, Vendulou Hnídkovou), výtvarníky i s dalšími fotografy (Karel Cudlín aj.). Pořádá pravidelně tematické výstavy svých fotografií doma i v zahraničí, často doprovázené vydáním fotografických publikací. Výjimkou mezi klasickou knižní tvorbou se stala publikace Fragmenty z roku 2009.

Ocenění:

Czech Grand Design: 1.místo v kategorii Fotograf roku 2010 za autorský podíl na monografii Josef Gočár a za mapu pražského metra (2011), 2.místo v kategorii Fotograf roku 2009 za soubor fotografií a publikaci Fragmenty (2010).

Knižní publikace: 1.místo v kategorii obrazové publikace za publikaci kolektivu autorů: Robert Piesen (2002), 1.místo v kategorii vědecká a odborná publikace za profil Rostislava Šváchy: Česká architektura a její přísnost. Padesát staveb 1989-2004 (2004), 2.místo v kategorii vědecká a odborná publikace za publikaci Zdeňka Lukeše a Jana Sedláka: Praha 3 - Urbanismus - Architektura (2009).

FILIP ŠLAPAL

.... se věnuje fotografii od roku 1993. Studium oboru umělecká fotografie na FAMU zakončil absolutoriem v roce 1998. Roku 1997 otevřel vlastní fotografické studio zaměřené na fotografii architektury a designu.

Jeho první kniha "Zlatý Anděl" byla publikována v roce 2000.

V roce 2016 uspořádal výstavní projekt spolu s publikací v projektu "Artscape Norway" v galerii GJF v Praze.

Fotografie publikuje v časopisech ( A 10, Abitare, Domus, Dolce Vita, Elle, Elle Decoration, Frame, Wallpaper .. )

Žije a pracuje v Praze

IRENA ARMUTIDISOVÁ...

...přední česká fotografka absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně a Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě, v roce 2012 byla habilitována na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně.

Pedagogické působení započala v roce 1996 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity přednáškami studentům Semináře dějin umění, od roku 2000 byla vedoucím Kabinetu fotografie na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Její teoretické přednášky spojené s praktickými základy fotografické práce se především věnují tématu umění ve fotografii. Již v začátcích své pedagogické činnosti průkopnicky uvedla do výuky posluchačů dějin umění přednáškový cyklus věnující se teorii fotografie kombinované s praktickými fotografickými cvičeními. Ve vzájemné spolupráci studentů z obou brněnských vysokých škol realizovala několik úspěšných výstavních fotografických projektů. V současné době působí ve funkci děkanky na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně.

Kromě vlastní, volné fotografické a pedagogické práce zastává akademické funkce a aktivně se podílí na dění v soudobé fotografii. Věnuje se kurátorské a odborné, profesní činnosti. Spolupracuje s kulturními institucemi a fotografickými galeriemi v ČR. Podílí se na tvorbě našich a zahraničních katalogů a publikací volného a užitého umění. Její volnou tvorbu představují portréty, akty, zátiší a v současné době především krajiny ve všech svých podobách.

Fotografie Ireny Armutidisové jsou zastoupeny v českých veřejných a soukromých sbírkách, tak i zahraničních galeriích. Je členkou fotografické skupiny MILAN, Syndikátu novinářů, členkou Muzea fotografie o.p.s, 

© 2017 DNA DESIGN,  Kaštanová 125, 620 00  Brno
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky